Lietuvių, gyvenančių užsienyje skyrybų ypatumai.

Gyvenate Anglijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ar kitoje valstybėje ir galvojate apie skyrybas užsienyje?

Galimybę nutraukti santuoką Lietuvoje jūs tikrai turite, tačiau tam yra keletas reikalavimų.

Santuokos nutraukimas, gyvenimas skyrium (separacija) ir santuokos pripažinimas negaliojančia Lietuvoje galimas

Jeigu Lietuvoje

– yra sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta, arba

– buvo sutuoktinių paskiausia nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu vienas iš sutuoktinių joje tebegyvena, arba

– yra atsakovo nuolatinė gyvenamoji vieta, arba

– yra vieno iš sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu buvo paduotas bendras pareiškimas, arba

– yra pareiškėjo nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu jis arba ji ten gyveno ne trumpiau kaip metus iki pareiškimo padavimo, arba

– yra pareiškėjo nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu jis arba ji ten gyveno ne trumpiau kaip šešis mėnesius iki pareiškimo padavimo ir yra atitinkamos valstybės narės pilietis arba, kalbant apie Jungtinę Karalystę ir Airiją, jeigu joje yra pareiškėjo nuolatinė gyvenamoji vieta;

Lietuvos pilietybę turi abu sutuoktiniai.

Jeigu Jūsų situacija tenkina bent vieną iš šių sąlygų, yra didelė tikimybė, kad santuoką nutraukti Lietuvoje Jums tikrai pavyks, net ir gyvenant užsienyje ir nevykstant į teismo posėdį. Priešingu atveju, susisiekite su mumis ir mes išsamiai įvertinsime Jūsų skyrybų Lietuvoje galimybes.

Atėjo laikas skirtis? Ką padarysi, jei baigta tai baigta. Susirandate advokatą/teisininkų įmonė ir susimokėję laukaite proceso pabaigos.
Mažiau patyrę, ar tingesni advokatai skyrybų dokumentuose nurodys, kad jūs gyvenate Lietuvoje ir taip nutrauks jūsų santuoką, nepaisant to, kad jūs gyvenate valstybėje kurios gyventojams yra taikomi visai kiti alimentų, vaiko priežiūros, bendravimo tvarkos ir kiti reikalavimai.
Neretai sulaukiame ir klientų, nukentėjusių nuo tokių advokatų, kurie susiduria su problema – jų dokumentų teismas tiesiog nepriima, nors juos ir atstovauja advokatas.

Gyvenate Anglijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ar kitoje valstybėje ir galvojate apie skyrybas užsienyje?

Kokios problemos kyla nenurodžius tikrosios gyvenamosios vietos?
1. Teismas prieina prie visų registrų ir juos visada tikrina. Todėl teismas tiesiog negalės priimti jūsų dokumentų ir spręsti santuokos nutraukimo klausimo, nesvarbu ar jus atstovauja advokatas ar ne, nes Jūs jau gyvenate užsienyje.

2. Net jei teismas dėl suklydimo ir priimtų jūsų dokumentus ir santuoką nutrauktų, prasideda tikrų pavojų metas. Pvz. buvusi sutuoktinė nori didesnių alimentų, ji pateikia pareiškimą teismui ir nurodo, kad Jūs gyvenate Lietuvoje, t.y. nurodo adresą Lietuvoje, kurį advokatas skyrybų dokumentuose buvo nurodęs (adresas kuriuo jūs jau seniai negyvenate, bet teismui teigėte, kad gyvenate nutraukiant santuoką).

Ką tai reiškia? O gi sprendimo jums už akių priėmimą, nes teismas dokumentus siųs paskutiniu jam žinomu Jūsų adresu kurį anskčaiu nurodė advokatas ir po tam tikro laiko ir procedūrų laikys, kad Jums dokumentai yra tinkamai įteikti ir tenkins ieškinį pagal ieškovo reikalavimus, Jums net neturėjus realios galimybės atsikirsti. Net jei ir po kurio laiko, pvz. antstolio įsikišimo Jūs ir sužinosite apie šį sprendimą, jo skųsti jau nebegalėsite. Lauktų ilgos ir brangios procedūros, norint atitaisyti padėti. 

Norite to išvengti?

www.baigta.lt Jums padės nepaklysti teisės labirintuose ir suteiks paslaugas už mažiausias kainas rinkoje!
Parengsime dokumentus nurodydami realų Jūsų adresą ir Jums nereikės dalyvauti teismo posėdyje.